• Learn. Revise. Discuss.

    Anytime, Anywhere


    Testimonials

    My bro jawad loves you shule direct

    By Lulu Chrls on Mar 26, 2014

    Hongera kwa kubuni kitu ambacho kinawafanya watoto badala ya ku-chat na story, watajisomea online. Wadau tunakuunga mkono hususani watoto wa kike.

    By Domina M. Msonge on Mar 04, 2014

    Huu ni ukombozi kwa wadogo zetu maana maendeleo ya sayansi na teknolojia yakitumika vizuri watoto watafaulu...!

    By Pasience Mlowe on Jan 24, 2014

    Nawapongeza kwa kazi nzuri. Naahidi ntashirikiana nanyi miezi michache ijayo. Mimi pia ni mwalimu/ni mdau wa elimu.

    By Benjamin Ayo on Jan 22, 2014

    Please tusaidieni nasi private candidates

    By Vedasto Mweusi Jr on Nov 13, 2013

    Thanks a lot for helping me.

    By Nicodemus Mlay on Oct 23, 2013

    Asanteni kwa elimu.

    By Jackson Amosy on Sep 28, 2013

    Excellent Shule Direct, Keep up the good work.

    By Augustino Mongony on Sep 25, 2013

    Thank you for your good lessons and I do hope that through these different lessons given by SHULE DIRECT. Big results campaign will succeed.

    By Josiah George on Sep 09, 2013

    Thanks Shule Direct. We should stop laziness guys. Education is for the strongest ones.

    By Denis Elias on Jun 15, 2013

    Ask
    Ticha
    Kidevu

    Pick a Class and Continue

    Cancel

    X
    Feedback

    We Love to Hear from You

     

     

     


    X

    Connect to your school online

    X

    Find your registered child

    Or Register a New Child Here