Kuna muonekano mpya wa darasa langu! KUWA WA KWANZA KUINGIA
  • Learn. Revise. Discuss.

    Anytime, Anywhere


    Testimonials

    Am a student and am grateful to you guys for thinking about us Tanzanians, the  future leaders,  thank you for your great support and we appreciate it.  Thank a lot, may God bless you.

    By Juliet Ihsengoma on Aug 28, 2014

    Nawapongezeni sana!

    By Hamis Dulayo on Aug 21, 2014

    Hongereni sana kwa kufanya yenu;;;;;; U deserve it shuledirect bonge la idea pamja sana;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

    By Khussein Tshabain Dos-santos on Aug 18, 2014

    I went trough your website, and I must say you have a wonderful job. Keep it up I'm sure students will love and enjoy learning. Wish you a good future ahead. :)

    By Rehana Jaffer on Aug 18, 2014

    I congratulate you!

    By Martin Cleopar on Aug 04, 2014

    Mnafanya kazi zuri sana kutuelimisha sisi wanafunzi

    By Mesiaki Mesarieki on Jul 22, 2014

    Mimi ni Roze Emmanel na fundisha Sing'isi Sekondari Arusha. Nawashukuru shule direct kwa mchango wenu katika elimu ya watoto wa tanzania maana mnawakomboa wengi!!!!

    By Roze Emmanuel on Jul 28, 2014

    I realy appreciate your effort on upgrading the level of education to our children. I am teaching Kiswahili in the school of St. Jude Arusha. My students have found your site very interesting.

    By Mussa Shekinyashi on Jul 14, 2014

    It's a realy interesting website especialy for us students. BIG UP!

    By Elisphah Simon on Jul 28, 2014

    Naipongeza shuledirect kwa mpango wake mzuri wa kutoa maswali,na ningependa muuendelee kutoa maswali mbalimbali. Asanteni.

    By Baraka Masanyiwa on Jul 28, 2014

    Ask
    Ticha
    Kidevu

    Pick a Class and Continue

    Cancel

    X
    Feedback

    We Love to Hear from You

     

     

     


    X

    Connect to your school online

    X

    Find your registered child

    Or Register a New Child Here